Ivan Špirakus získal titul Osobnost pojistného trhu!

743

INSIA slaví další velký úspěch. V rámci jubilejního 20. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku byl osobností pojistného trhu jmenován Ivan Špirakus, místopředseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti INSIA a.s. Ivan je právem považován za jednoho z nejdůležitějších lidí pojistného trhu a toto ocenění to jen podtrhuje.

Když do toho dáváte vše

Pokud člověk něco dělá srdcem, tak, jak nejlépe dovede, dějí se úžasné věci. Titul Osobnost pojistného trhu udělovali organizátoři v souladu s tradicí ankety za vynikající a mimořádný přínos v rozvoji českého pojišťovnictví. Vítězem se stal místopředseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti INSI a.s., dlouholetý člen vedení Asociace českých pojišťovacích makléřů a zakladatel ankety Pojišťovna roku, Ivan Špirakus.

Kdo je Ivan Špirakus

Místopředseda představenstva a generální ředitel akciové společnosti INSIA a.s. a dlouholetý člen prezidia Asociace českých pojišťovacích makléřů. Ivan Špirakus se narodil 11. února 1966 a žije v Praze. Absolvoval strojní fakultu ČVUT a po studiu pracoval v oblasti cestovního ruchu. V roce 1992 spoluzaložil makléřskou pojišťovací společnost Portfolio Alfa, s.r.o., kde se zabýval především marketingem, obchodem a řízením podnikatelských rizik klientů.

V roce 2004 stál u vzniku mezinárodní sítě pojišťovacích makléřů INSIA. V současné době je místopředsedou představenstva. V roce 2011 se podílel na uzavření strategického partnerství INSIA a největšího světového makléře, americké společnosti Marsh.

Aktivně publikuje, přednáší a podílí se na propagaci pojišťovnictví a profese pojišťovacích makléřů. Od roku 1999 byl členem představenstva Komory pojišťovacích makléřů, kde založil tradici makléřské ankety Pojišťovna roku.

Od roku 2005 působil v představenstvu AČPM. V prosinci 2013 byl zvolen do funkce předsedy prezídia AČPM. Do konce roku 2019 vykonával funkci místopředsedy AČPM se zodpovědností za legislativu a jednání s Ministerstvem financí ČR a ČNB ohledně implementace směrnice IDD do české legislativy.

O anketě Pojišťovna roku

Letošní ročník byl kvůli pandemii koronaviru výjimečný. Organizátoři byli nuceni odložit pořádání ankety z jara na podzim, a tak prodloužili hodnocené období roku 2019 i o rok 2020 (hlasování bylo uzavřeno 6. 11.) – proto tedy Pojišťovna roku 2019-2020. Do hlasování o výkonech pojišťoven se mohli zapojit všichni samostatní zprostředkovatelé a jejich zaměstnanci, kteří v uplynulém roce působili jako pojišťovací makléři, případně agenti (v kategoriích Životní pojištění a Pojištění občanů). Jubilejní ročník ankety má kromě čtyřnásobného vítěze i rekord v počtu hlasujících (asi jeden z mála pozitivních efektů nouzového stavu) – za jednotlivé kategorie bylo vyplněno přes 3000 anketních lístků.