Máte problém splácet úvěr kvůli koronaviru? Víme, co dělat!

4363

Svět bičuje pandemie koronaviru. ČR přijala řadu opatření, která mají zabránit šíření viru a zmírnit ekonomické dopady. Zaměstnanci, podnikatelé, ti všichni jsou teď v nejistotě. Dostali jste se kvůli koronaviru do těžkostí se splácením vašeho úvěru? Neztrácejte naději, dá se to řešit!

Co nejdříve kontaktujte vaši banku

Neprodleně kontaktujte vaši banku a informujte ji o tom, že jste se dostali do problémů se splácením úvěru. V případě, že doložíte bance prokazatelný důvod související s epidemií koronaviru, umožní vám odklad splátek, zpravidla o tři měsíce.

Jak kontaktovat banku?

Telefonní linky mohou být stále přetížené. Zkuste prostřednictvím internetového bankovnictví kontaktovat svého bankovního poradce, který s vámi probere další postup.

Na pobočku raději ne

Návštěvu pobočky v následujících dnech vzhledem k rizikům souvisejícím s epidemií nedoporučujeme.

Speciální formuláře

Banky na jejich webových stránkách informují klienty o tom, jak mají postupovat. Některé mají dokonce připravené speciální on-line formuláře s žádostí o odklad splátky. Nemusíte tak navštěvovat pobočku a v klidu domova, bez rizika nákazy, můžete o odklad splátek banku požádat. Následně, nejspíše v průběhu několika dní, budete kontaktováni pracovníkem banky.

Letáček ke stažení

Připravili jsme pro vás informační letáček. Stáhněte si jej ve formátu PDF a sdílejte s těmi, kteří to nejvíce potřebují.

odklad splatek_kontakt_insia

STÁHNOUT LETÁČEK

Máte další dotazy?

Současná krize je těžká pro každého. Potřebujete pomoc s problematikou úvěrů nebo pojištění obecně? Kontaktujte specialisty ze sítě INSIA, kteří vám rádi pomohou. Společně to zvládneme!

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

    Pro pokračování ve čtení zadejte Váš e-mail

    Zadejte e-mail, na který chcete článek zaslat.

    Poskytnutím e-mailu souhlasíte se zásadamizpracování osobních údajů.